Виховна робота

 Шевченківський тиждень

Із свіжим березневим вітром, з подихом весни приходить до нас, українців, величне свято – день народження геніального і водночас таємничого Пророка – Тараса Григоровича Шевченка. Осмислення життя і творчості Кобзаря давно стало доброю традицією ДНЗ «Немирівський професійний ліцей», тому тут традиційно проходить Шевченківський тиждень, щоб не просто вшанувати пам’ять, а й всім серцем відчути глибокі нотки творчості.

Цього року ми відзначаємо вже 210 річницю від дня народження Тараса Шевченка, але як ніколи усвідомлюємо, що кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.

Шевченкове «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає! За Вас правда, за Вас слава і воля святая» – потрібне сьогодні всім і кожному, адже йде жорстока війна проти російського агресора.

Читаймо Великого Кобзаря! Вдумуймося в кожне слово, адже минають роки, століття, а гострота і сила його слова й досі живуть.

0-02-05-8b966c53ee3672e00f2901217130862da6a357865d75d305676b08f44f0aa527_f3a06577b1c9b1eb.mp4

Цього року ми відзначаємо вже 210 річницю від дня народження Тараса Шевченка, але як ніколи усвідомлюємо, що кожне слово написане поетом і досі актуальне.

Читаймо Великого Кобзаря! Вдумуймося в кожне слово, адже минають роки, століття, а гострота і сила його слова живе.


Міжнародний день рідної мови

Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Долучилися до цього свята і здобувачі ліцею, адже рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. 

    У Міжнародний день рідної мови набуває особливого сенсу заклик: любіть, плекайте і поважайте свою рідну мову! Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. Сьогодні, в умовах спротиву українців повномасштабному російському вторгненню, за українську мову, за національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі борються кращі сини та доньки країни. Мова є потужною рушійною силою, яка об’єднала українців і весь світ та веде до Перемоги України.

«Ангели пам’яті»

20 лютого в Україні – День Героїв Небесної Сотні. Події, які відбулись десять років тому у січні-лютому на Майдані у Києві, під час Революції Гідності, згадують сьогодні і у ДНЗ «Немирівський професійний ліцей». Здобувачі освіти та колектив взяли участь у акції «Ангели пам’яті» до Дня Героїв Небесної Сотні. Учасники заходу розвішали паперових янголів на стенді з фотографіями Героїв та вшанували загиблих хвилиною мовчання. 

Зустріч з працівниками поліції

       Сьогодні, як ніколи, зростає співпраця ДНЗ «Немирівський професійний ліцей» з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у здобувачів освіти вміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.

      В рамках такої співпраці 24 січня 2024 року, за присутності заступника директора  з навчально- виховної роботи Безкостої Зої, соціального педагога Безрученко Ольги   практичного психолога Наталії Вечірко та керівників груп в ліцеї відбулася зустріч здобувачів освіти ІІ-ІІІ курсів з інспектором з ювенальної превенції СВГ ВП№5 Сергієм Моргуном, поліцейськими офіцерами громади Олегом Марухно та Олегом Яровенко, курсантами НАВС Сніжаною Сіменович та Аллою Дубовою на тему: "Кримінальна та адміністративна відповідальність здобувачів освіти за порушення закону".

      Поліцейські розповіли здобувачам освіти про те, з якого віку настає кримінальна та адміністративна відповідальність. Наголосили про недопущення вчинення крадіжок, побиття, цькування та інших правопорушень, які найчастіше трапляються в освітньому середовищі. Молодь дізналася про види й підстави адміністративної відповідальності неповнолітніх та малолітніх осіб, зокрема куріння тютюнових виробів та електронних сигарет у громадських місцях і на території закладу освіти, розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, уживання нецензурної лексики, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, хуліганство, утечу з дому. 

     Оскільки здобувачі освіти ліцею в більшості є неповнолітніми особами, їм акцентували на особливостях настання адміністративної відповідальності. Інспектор з ювенальної превенції С. Моргун наголосив, що за вчинення хуліганських дій або крадіжки передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

      Офіцери порадили старшокурсникам дотримуватися правил внутрішнього розпорядку в ліцеї та на його території, не допускати протиправних учинків. Офіцери О. Марухно  та О. Яровенко дали здобувачам освіти змістовні відповіді на запитання, які виникали під час бесіди.

      Загалом, під час щирого безпосереднього спілкування здобувачі освіти дізналися багато нового та закріпили свої знання з кримінального та адміністративного права, особливу увагу приділили відносинам у колективі, темі булінгу та відповідальності за правопорушення.